کمپانی بزرگ BMW، در برخی خودروهای خود از واژه xDrive استفاده می کند که به طور خلاصه یعنی خودرو دارای قابلیت چهار چرخ متحرک می‌باشد. این سیستم بسیار هوشمند و در ادامه به بررسی بیشتر آن می‌پردازیم. شرکت های خودرو سازی برای بیان برخی قابلیت های خودرو از واژه هایی برای این کار استفاده می کنند و سیستم xDrive و sDrive در بی ام و هم همین است.

 

بی ام و xDrive چیست؟

بی ام و xdrive

مدل های بی ام و که با قابلیت xDrive موجود هستند، به معنی است که این خودرو دارای سیستم هوشمند چهارچرخ متحرک است. منظور هوشمند بودن این است که خود سیستم بسته به موقعیت تشخیص می‌دهد که چند درصد نیروی موتور را به چرخ های جلو و چند درصد را به عقب بفرستد.

سیستم xDrive در بی ام و، به طور پیوسته نیرو را بین چرخ های عقب و جلو تنظیم می‌کند.

در ابتدا این سیستم فقط در سری X بی ام و بود ولی الان می‌بینیم که این کمپانی در دیگر سبک های مختلف بدنه خودرو هم از این سیستم استفاده می‌کند.

گاهی اوقات تشخیص می‌دهد 100% نیرو را به چرخ های عقب بفرستد و گاهی اوقات هم تشخیص می‌دهد 60% نیروی موتور روی چرخ های عقب باشد و 40% برای چرخ های جلو. در کل این سیستم بسیار هوشمند است و خودش بسته به نیاز، نیرو را بین چرخ ها تقسیم می‌کند.

 

مزیت سیستم xDrive در بی ام و

مزایای سیستم xDrive

این سیستم نقش مهمی در بهبود عملکرد و کنترل رانندگی در شرایط مختلف مانند جاده های یخی، برفی، لغزنده، مسیرهای آفرودی و خاکی دارد.

 

 و درنهایت

سیستم xDrive باعث می‌شود تا رانندگی ایمن‌تری را در شرایط مختلف جاده داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *