اگر به دنبال خرید بی ام و هستید، ممکن است با مدل هایی مواجه شده باشید، که با نام های xDrive یا sDrive عرضه می شوند.

بی ام و هم همانند دیگر شرکتهای خودرو سازی برای نشان دادن برخی قابلیت ها، از پسوند ایپیشوند هایی استفاده می کند که بحث مورد نظر ما xDrive و sDrive هستند.

به طور خیلی ساده بخوایم بگیم، این دو واژه نشان دهنده این است که، خودرو چهار چرخ متحرک است یا دو چرخ متحرک.

مدل های sDrive دو چرخ متحرک هستند و خودرو های xDrive هم قادر به ارسال نیروی موتور به هر چهار چرخ هستند.

 

بی ام و xDrive چیست؟

xdrive بی ام وهر بی ام و ای که به عنوان xDrive عرضه می شود، دارای چهار چرخ متحرک است. اما نه لزوما همیشه. بی ام و xDrive یک سیستم چهار چرخ هوشمند می باشد، به این معنی که بسته به جایی که نیاز است متفاوت می باشد و نیرو به چرخ های جلو یا عقب با توجه به اینکه هر کدام چه مقدار نیاز دارند ارسال می شود.

انواع مدل های بی ام و با xDrive های مختلف موجود می باشند. برخی به طور پیش فرض 40 درصد نیرو را به چرخ های جلو و 60 درصد را به چرخ های عقب ارسال می کند که به توجه به جایی که نیاز است به طور خودکار تنظیم می شود. سایر xDrive ها دو چرخ متحرک هستند و در صورت لزوم قابلیت چهار چرخ متحرک فعال می شود.

همچنین xDrive می تواند 100 نیرو را بسته به جایی که نیاز است به عقب یا جلو بفرستد و در کل سیستم بسیار هوشمندی می باشد.

در ابتدا، بی ام و xDrive را فقط برای خودروهای سری X بی ام و عرضه می کرد، اما در حال حاضر در تمام مدل ها به غیر از مدل Z4 موجود می باشند. به طور مثال سری 5 بی ام و هم به صورت xDrive  و هم به صورت sDrive موجود می باشد.

 

بی ام و sDrive چیست؟

بی ام و sdriveهمانطور که گفتیم sDrive به این معنی است که دو چرخ متحرک می باشد.

قبلا همه بی ام و sDrive ها به صورت دیفرانسیل عقب بودند، اما بی ام و X1 در نسل جدیدش به صورت دیفرانسیل جلو عرضه میشود.

در مواقعی هم که چیزی نوشته نمی شود، منظور دو چرخ متحرک است. به طور مثال بی ام و سری 5 دیفرانسل عقب و سری 1 بی ام و دیفرانسیل جلو است، اما xDrive یا sDrive را نمیبینیم، ولی منظور حالت sDrive می باشد.

مطلب مرتبط: بررسی کلی سری های بی ام و

 

بین xDrive و sDrive کدام بهتر است؟

xdrive یا sdriveدر کل اینکه کدام یک بهتر است، بسته به نیاز شما دارد. اگر به طور مکرر به کوه یا جاده های روستایی و یا جاهای که نیاز به قدرت بیشتری دارد، می روید، در این شرایط xDrive برای شما گزینه مناسب تری است.

در رابطه با sDrive هم باید بگیم که، نسبت به xDrive ارزان تر می باشد، همچنین مصرف سوخت آن هم با توجه به اینکه فقط دو چرخ متحرک است کمتر است.

 

و در نهایت

کامل با مفهوم واژه های xDrive و sDrive در بی ام و آشنا شدیم و دیدیم که برای خرید، باید بسته به نیازمان انتخاب کنیم که چه مدلی باشد.

 

 

آیا xDrive ارزش خریدن دارد؟

اگر به طور منظم روی جاده های کوهستانی یا برف رانندگی می کنید، ارزش انتخاب کردن بی ام و xDrive را دارد. زیرا سیستم چهار چرخ متحرک آن اساساً میزان چسبندگی خودرو را دو برابر می‌کند و به شما امکان می‌دهد در جاده‌های لغزنده و کوهستانی به راحتی به حرکت خود ادامه دهید.

تفاوت بین sDrive و xDrive چیست؟

به طور خیلی ساده بخوایم بگیم، این دو واژه نشان دهنده این است که، خودرو چهار چرخ متحرک است یا دو چرخ متحرک.
مدل های sDrive دو چرخ متحرک هستند و خودرو های xDrive هم قادر به ارسال نیروی موتور به هر چهار چرخ هستند.

آیا بی ام و xDrive سوخت بیشتری مصرف می‌کند؟

از آنجایی که xDrive نیرو را به طور دائم به هر چهار چرخ می رساند و به وزن اضافه می کند، به ناچار سوخت بیشتری نسبت به مدل های دیفرانسیل عقب مصرف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *