از آنجایی که ترمزها برای ایمنی شما حیاتی هستند، در مواجه شدن با اولین نشانه مشکل باید به آنها توجه کرد. تعدادی علائم مختلف وجود دارد که نشان می‌دهد باید ترمز خود را تعویض کنید، که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

زمان تعویض لنت ترمز BMW را از کجا بفهمیم

4 علامت مهم وجود دارد که نشانگر این هستند، زمان تعویض لنت فرا رسیده و ما را در این زمینه آگاه می‌کنند. با توجه به اینکه سیستم ترمز مربوط به ایمنی افراد می‌شود، نباید از کنار آن به سادگی گذشت و در صورتی که با هر کدام از علائم برخورد کردیم کردیم، باید نسبت به تعویض لنت ترمز بی ام و اقدام کنیم.

1. صدای جیر جیر یا خراش

ممکن است هنگام ترمز گرفتن با صدای جیر جیر و یا خراش شدید تری مواجه شوید. احتمال اولی که وجود دارد این است که سنگ و یا مقداری سنگ‌ریزه داخل ترمز ترمز گیر کرده باشند که با تمیز کردند به راحتی مشکل حل می‌شود.

اما احتمال دیگری که وجود دارد این است که این صدا، صدای خراش فلز روی فلز می‌باشد. که نشانگر این است که لنت های ترمز BMW بیش از حد نازک شدند و یا کاملا فرسوده شدند که در صورت نادیده گرفتن، شیارهایی را روی روتور ترمز ایجاد می‌کند. پس فورا باید نسبت به تعویض لنت بی ام و خود اقدام کنید.

2. احساس لرزش هنگام ترمز گرفتن

یکی از عواملی که باعث بروز این مشکل می‌شود این است که، لنت ترمز بی ام و شما کاملا فرسوده شده و نمی‌توانید سطح روتور را به صورت یک‌نواخت بگیرد.

دلیل دیگر آن هم تاب داشتن و یا ناهموار بودن روتور می‌باشد، که در هر صورت باید هر چه سریع‌تر نسبت رفع آن اقدام نمایید.

3. کشیده شدن ماشین به یک طرف هنگام ترمز گرفتن

اگر بی ام و شما هنگام ترمزگیری تمایل به کشیدن شدن به یک‌طرف را دارد ممکن است به این دلیل باشد که لنت‌های شما به طور نامنظم ساییده شدند. زییرا لنت های ترمز همیشه با سرعت یکسان فرسوده نمی‌شوند و هنگامی این اتفاق رخ می‌دهد و لنتی زودتر از دیگری فرسوده می‌شود، باعث می‌شود که هنگام ترمز گرفتن، ماشین کمی به سمت چپ و یا راست کشیده شود.

4. روشن شدن چراغ ترمز

برخی از خودروها دارای چراغ ترمز می‌باشند که ما را از زمان تعویض لنت آگاه می‌کنند و یا در برخی مدل های BMW، از طریق سیستم iDrive به راحتی ما را از وضعیت سلامت لنت ها آگاه می‌کند.

 

اهمیت تعویض لنت بی ام و

لنت ترمز از موارد حیاتی در قطعات BMW می‌باشد و آگاهی از علائمی که نشان می‌دهند این قطعه باید تعویض شوند، به ما این امکان را می‌دهد تا با اقدام به موقع و مناسب، از عملکرد بهینه ترمز‌های خودرو خود لذت ببریم و به ایمنی خود و دیگران احترام بگذاریم.

پس، هرگاه با هرکدام از نشانه‌های بالا برخورد کردید، به یاد داشته باشید که زمان تعویض لنت ترمز BMW نزدیک است، وباید نسبت تعویض آن اقدام کنید. زیرا همین اقدامات ساده می‌توانند زندگی‌ها را نجات دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *